החוף הדרומי:

החוף האדריאטי משתרע לאורך 80 ק"מ ונחשב לרצועת החוף הארוכה ביותר באירופה. לאורך קו החוף שוכנות מספר עיירות נחמדות שנהנות מאקלים ים-תיכוני ומאוירת חופש. העיירות ברצועת החוף הדרומי אינן מטופחות כמו אלו הנמצאות בחוף הצפוני ולכן אינן מוקד תיירותי חזק כמו בודווה, קוטור או טיווט.

ובכל זאת, להרפתקנאים בינכם שרוצים לחרוג מעט ממסלול התיירים הפופולרי מומלץ לעיין במוקדים היחודיים של רצועת החוץ הדרומית.

ulcinj bar ada

מתי הכי כדאי לטייל בחוף הדרומי?

  • מאי-יוני: טמפ' נוחות לבילוי בחופים.
  • יולי-אוגוסט: חם ויבש עונת התיירות בשיאה והרחובות ואתרי הבילוי שוקקי חיים.
  • ספטמבר-אוקטובר: מזג אויר נעים עם סיכוי לגשם.

שווה ביקור:

אדה בוינה:

סמוך לגבול עם אלבניה, בדיוק בנקודה בה נפגשים נהר הבויאנה והים האדריאטי, צץ לו אי מיוחד וקצת מוזר, בשטח של כ-5 דונם, אשר נוצר עם השנים, סביב ספינה טרופה.

על גדות הנהר מצטופפות להן שלל בקתות עץ מקסימות המשרתות את בעליהן כבית קיץ קסום, וגם כמה מסעדות של מאכלי ים נהדרות. אך החלק הבאמת מרתק של האי אדה בויאנה, הוא דווקא רצועת החוף החולית, באורך של כ-3 ק"מ, אשר נמנת עם חופי הנודיסטים הכי אטרקטיבים באירופה. בכניסה אל החוף יחכה לכם שלט האוסר על ביגוד, ואל תהיו מופתעים אם גם במסעדת החוף שבאי, הסועדים ישבו במערומיהם. אם אתם מעדיפים לרחוץ בבגד ים, מומלץ לבלות באזור שפך הנהר.

ניתן להגיע אל האי עם רכב (חוצים את הגשר מעל נהר בויאנה) ,ואם מתחשק לכם להישאר לילה, ישנו אתר נופש פופולרי בקרב המקומיים. שימו לב– בקיץ יש לשלם דמי כניסה סמליים (5 יורו במכונית, 2 יורו ברגל).

תמונה - הכניסה עם בגדים אסורה

שלט כניסה בחוף הנודיסטים

וילקה פלאז'ה:

רצועת חוף חולית של כ-12 ק"מ המחולקת למספר חופים. החופים הללו ידועים כמוקד מרכזי לענפי ספורט ימי שונים ובעיקר לגלישת קיט. האוירה בחופים צעירה וקלילה

מקומות בחוף הדרומי:

בחר/י איזור:

נושאים נוספים:

Montenegro-sheli.com© Copyright תנאי שימוש מונטנגרו שלי - המדריך המלא למטייל